Реалізовані проекти
Музей – це світ асоціацій і спогадів, роздумів, переосмислень, ностальгії…
Меморіальний комплекс «Зірка Полин» складається з музею та парку. Музей показує спогади про катастрофу в символічних композиціях, а також наслідки та життя зони відчуження після стількох років аварії. Кожен елемент інтер’єру зали несе емоційне навантаження – підлога, стеля та стіни включені в експозиційний простір. З символічної кришки реактора здіймаються вгору з твелами (головними конструктивними елементами активної зони ядерного реактора, в якому знаходиться ядерне паливо) дитячі колиски. Це символізує ненароджені душі та душі хворих і померлих дітей.
Меморіальний парк береже пам’ять населених пунктів, що постраждали та ліквідовані внаслідок радіації. Це місце спілкування всіх розкинутих по світах, хто залишив ключі від своїх домівок, в які ніколи не повернуться. Там поселилось вічне мовчання і тиша, ніхто не прийде в гості, не зіграє весілля. Залишилось лише писати листи та шукати колишніх сусідів біля «Поштового дерева».
У пам’ять усім, хто тут жив, кохав, мріяв, страждав, працював, ліквідовував наслідки страшної катастрофи і дав нам можливість жити далі…
Автор ідеї і керівник творчої групи Народний художник України Гайдамака Анатолій Васильович.
Меморіально-освітній комплекс “Родинна пам’ять” у місті Шостка Сумської області
Музей , що розповідає про долю цивільного населення України у роки Другої світової війни, був створений у 2015 році за сприяння Міжнародної громадської організації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність” та Шосткинської міської ради.
Куратором проекту виступила наша команда під керівництвом Народного художника України Гайдамаки Анатолія Васильовича.
Комплекс присвячений жертвам Голокосту, радянським військовополоненим, примусовим робітникам та в’язням концтаборів.
Головна ідея експозиції – через складні біографії звичайних людей, через пам’ять, що збереглася у родинах, розказати історію учасників та свідків подій Другої світової війни в місті Шостка та навколишніх селах.
Меморавльно-освітній комплекс складається з музею та конференц-залу, в якому відбуваються різноманітні освітні заходи та прес-конференції.
Музей-бібліотека імені Миколи Вінграновського в місті Первомайськ Миколаївської області
Музей-бібліотека імені Миколи Вінграновського, українського письменника, кінорежисера та актора, був створений у 2019 році.
За допомогою вчених та бібліографів нам вдалося зібрати унікальні фотоматеріали різних етапів житті Миколи Вінграновського, рукописні листи з віршами, вирізки з газет та оригінально оформити музей.
Центральну колону, що символізує дерево, прикращають кадри з радянських фільмів, режисером яких виступав Вінграновський.
Музей став не тільки місцем пам’яті митця, а й також додатковим простором для спілкування молоді та проведення різноманітних тематичних зустрічей та виставок.